⚡
Verfügbar
AR03
Thermoschalter AR03
Thermoschalter AR03, rated current 16A (resistive cosφ=1), inductive 8A at cosφ=0.6. SPST n.c. contact. Voltag…
Modell: AR-33
Thermoschalter AR-33, rated current 16A. Version for surface mounting without leads — with solder tabs. Voltage 250V AC, temperature range 65–160°C.
| Kontaktart | SPST n.c. |
| Nennspannung | 250V AC |
| Nennstrom (ohm. cos φ=1) | 16 A |
| Nennstrom (induktiv cos φ=0,6) | 8,0 A |
| Temperaturtoleranz | ±5K / ±10K |
| Zertifizierungen | VDE, UL |
| Nenn-Betriebstemperaturbereich | 65°C – 160°C |
| Filtr: prąd znamionowy rezystancyjny [A] | 16 |
| Filtr: rodzaj zestyku | SPST n.c. |
| Filtr: temperatura minimalna [°C] | 65 |
| Filtr: temperatura maksymalna [°C] | 160 |
Füllen Sie das Formular aus — wir melden uns bezüglich Verfügbarkeit und technischen Details.
Thermoschalter AR03, rated current 16A (resistive cosφ=1), inductive 8A at cosφ=0.6. SPST n.c. contact. Voltag…
Thermoschalter AR03-S2 mit Nennstrom 16A (cosφ=1) und 8A (cosφ=0,6) bei 250V AC. S2-Version mit speziellem her…
Thermoschalter AR03-S3, current 16A. S3 version — reinforced housing resistant to vibration. IP68 protection c…
Wyłącznik Termiczny AR33-S2. Dane techniczne uzupełnione na podstawie archiwum tomic.pl. Zestyk: SPST n.o.; Na…