Żeromskiego 76/82, 09-300 Żuromin, Poland
+48 23 657 31 61
info@tomic.pl

Przekaźniki rozruchowe

 

Przekaźniki rozruchowe – ogólne informacje o wyrobie
Przekaźniki rozruchowe stanowią grupę automatycznych regulatorów temperatury, służących do samoczynnego rozruchu jednofazowych silników indukcyjnych zwartych z pomocniczą fazą rozruchową, stosowanych do napędu sprężarek w domowych urządzeniach chłodniczych. Przekaźniki te mają prostą i zwartą konstrukcję. Korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego o wysokich właściwościach mechanicznych i spełnia wszelkie wymogi wynikające z norm bezpieczeństwa. Przekaźniki te przystosowane są do zamocowania bezpośrednio na kołkach przepustu obudowy sprężarki.
Zasada działania przekaźnika PR
W momencie załączenia sprężarki prąd płynie przez uzwojenie główne silnika sprężarki C – W i przez uzwojenie cewki przekaźnika rozruchowego. Płynący prąd powoduje podciągnięcie rdzenia stalowego do góry i zamknięcie elementów stykowych 2 i 3, co oznacza włączenie do sieci uzwojenia rozruchowego
C – S. Gdy wirnik silnika sprężarki osiągnie ok. 80% wartości obrotów synchronicznych, natężenie prądu
w uzwojeniu głównym C – W i w cewce przekaźnika maleje, wskutek czego rdzeń pod wpływem własnego ciężaru spada w dół rozłączając elementy 2 i 3 i wyłączając uzwojenie rozruchowe.
Do obrotów znamionowych wirnik silnika dochodzi już bez dalszego udziału uzwojenia rozruchowego.

Cart Content:

0 items - 0.00

Wyświetlanie jednego wyniku